Big data w chmurze to niezwykle popularne określenie ostatnich lat doby Internetu. To oczywiście nic innego, jak bardzo duże ilości danych, które są zapisywane w chmurze, czyli na wirtualnym, bardzo pojemnym dysku. Nowoczesna baza danych w chmurze wykorzystywana jest najczęściej przez firmy, które zbierają dane. Kto powinien wdrożyć bid data w chmurze i je analizować? 

Nowoczesne big data w chmurze – dla kogo?

Ten rodzaj gromadzenia danych jest idealny głównie dla firm, wykorzystujących zbieranie danych. Gdyby tak przyjrzeć się takiemu zjawisku, to dowiemy się, że praktycznie każda firma wykorzystuje dane innych, jedna na większą, inna na mniejszą skalę i nic w tym dziwnego. Big data w chmurze są zatem najczęściej wykorzystywane przez firmy typu: kredyty gotówkowe, banki, sklepy internetowe, instytucje oferującego hostingi. My wykorzystujemy te dane, płacąc np. kartą kredytową. 

Co daje wykorzystanie big data w chmurze?

Co istotne, możemy dokonywać raportowania i badania tych danych. Analiza danych big data pozwoli nam w o wiele szybszy i bardziej jakościowy sposób pozwać naszych odbiorców, zobaczyć ich zachowanie w Internecie i w kontakcie z naszymi produktami, ale także przede wszystkim pozwoli nam popromować naszą markę, co jest naprawdę istotne! Warto zatem wykorzystywać analizę danych big data, by dokonywać wizualizacji danych. Sprawdzanie danych w programie raportowania jest kolejnym krokiem. Wizualizacja danych może odbywać się przy pomocy wielu ciekawych programów do statystyk, m.in. tableau, który to wykorzystywany jest nie tylko przez ludzi zajmujących się zawodowo badaniem danych, ale także np. przez marketerów, czy informatyków. Każdy znajdzie własne wykorzystanie tableau w procesie raportowania.

Czy big data w chmurze jest dla wszystkich? Raczej nie, ale duże internetowe przedsiębiorstwa, gromadzące dane, mogą śmiało korzystać z tego rodzaju przechowywania danych. Jeśli nie chcemy podejmować się nauki big data na własną rękę, warto zwrócić się do: https://astrafox.pl/, oni z pewnością pomogą nam we wdrożeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *