Bardzo dużo osób, które prowadzi swoje biznesy w sieci, zastanawia się, czy warto wdrażać inne systemy do analizy danych, poza Google Analytics. Jak wiadomo, analiza danych jest niezwykle ważna, pozwala ona w dobry sposób na generowanie większego przychodu, na podwojenie konwersji oraz na zyskanie popularności marki. W końcu będziemy prowadzić takie działania, które pomogą innym zauważyć naszą markę. Czy warto zatem wdrażać inne systemy do raportowania, czy pozostać wiernym jednemu?

Narzędzia do analizy danych

Jednym z popularniejszych systemów, obok GA jest oczywiście tableau. Wdrożenie tego systemu jest bardzo ważne. Jeśli nasza firma jest duża, dzięki temu, że zaczniemy korzystać z tableau, będziemy mogli o wiele rozsądniej zarządzać danymi. System ten pozwala nam na prezentację danych w sposób przejrzysty. Korzysta z czytelnych grafów oraz wykresów, nie ma w nim nakładających się, nieczytelnych tabel. Jest z pewnością wart uwagi. Innym, ciekawych systemem do raportowania jest oczywiście alteryx. Wdrożenie tego systemu pozwala natomiast na przyspieszenie zbierania wszystkich źródeł razem ze sobą. Stosowane najczęściej w naprawdę dużych biznesach. Oba systemy działają na zasadzie drag and drop, przeciągamy jedynie dane i otrzymujemy ciekawe analizy. Są także idealne do tworzenia prezentacji, np. jeśli jedziemy na konferencję i chcemy pochwalić się wynikami lub też chcemy zaprezentować wyniki szefowi. 

Zastosowanie tableau, czy też altaryx może przynieść wiele korzyści. Jeśli tylko mamy na to zaplecze finansowe, możemy zdecydować się na zakup. Oczywiście na początku możemy korzystać z darmowej wersji, dopiero po jakimś czasie zapłacić. Możemy jednak zawsze skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy, takiej jak np.: https://astrafox.pl/. Kiedy warto się na to zdecydować? Kiedy nie mamy za bardzo czasu na naukę programów i narzędzi, a chcemy, by efekty były jak najszybciej. Zewnętrzna firma w sposób rzetelny i fachowy pomoże nam wygenerować różne raporty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *