Jak wiadomo, analiza danych staje się coraz bardziej powszechna. Zaczynamy analizować dane, jakie powstają nam w naszej firmie, badamy ich zależności i wpływ na sprzedaż, konwersję i wizerunek. Warto wiedzieć, że dobrze przeanalizowane dane mogą podwoić nam zyski. Jedynym warunkiem jest dobre wdrożenie raportowania i zatrudnienie osoby lub zewnętrznej firmy, która się tym zajmie. Pozostaje jednak pytanie, co robić z tak dużą ilością danych, czy warto zapisywać big data w chmurze?

Czy chmura danych się przydaje?

Jeśli generujemy bardzo duże ilości danych, jesteśmy firmą, która, p. udziela pożyczek, ma swoje hostingu, które udostępnia ludziom itp., warto zdecydować się na przechowywanie danych w chmurze. Dobrym do tego programem jest oczywiście snowflake. Jest to program oparty właśnie na systemie chmury, który umożliwia użytkownikom przechowywanie danych. Wdrożenie snowflake w swojej firmie jest naprawdę opłacalne, możemy dzięki temu zaoszczędzić wiele miejsca wolnego dysku, a jedynie skompresować potrzebne dane do chmury. Klienci z danych z chmury korzystaj, np. w momencie płacenia kartą. Jest jeszcze szereg innych czynności, który zalicza się do działań klientów w chmurze.

Pomoc we wdrażaniu big data w chmurze

Pozostaje jednak kwestia, jak nauczyć się tego typu raportowania i przenoszenia danych do chmury. Na pewno rozsądnym posunięciem jest zdecydowanie się na zatrudnienie kogoś, kto zna się na tym. Może to być pojedynczy pracownik lub firma, która na co dzień zajmuje się tego typu szkoleniami. Z pewnością warto postawić na przedsiębiorstwo: https://astrafox.pl/. Spece i fachowcy w swojej dziedzinie, nauczą nas, jak wdrażać analizę danych, działania w chmurze, a przy okazji nauczą nas innych narzędzi, przydatnych analizie, np. Tableau. Zastosowanie tego narzędzia pomaga przyspieszyć analizę danych i w krótkim czasie osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące wyniki. Co ciekawe, możemy ten program ściągnąć sobie zwyczajnie online. Klikając tableau download, możemy po chwili cieszyć się  z próbnej wersji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *