Ostatnimi laty niezwykle popularna stała się analiza danych i wykonywanie raportowania w firmie. Nic dziwnego, gdyż coraz więcej biznesów przenosi się do strefy online, działając na niewielką skalę bądź w zupełności nie tradycyjnie, czyli offline. Z czym to się wiąże? Ze zwiększonym nakładem pieniężnym na biznes online, musimy zatrudnić osoby, które dobrze radzą sobie z tzw. obserwowaniem tego, co dzieje się w naszej firmie. Co to znaczy? Oczywiście jest to mocno związane z analizowaniem danych i generowaniem raportowania. Musimy mieć zatem zatrudnioną osobę na tego typu stanowisko. Kim powinien być taki pracownik? Jakimi cechami powinien się wykazywać?

Zatrudniamy osobę do analizy danych

System do raportowania w firmie jest niezwykle ważny. Osoba, która zatrudniona będzie na stanowisku analityka danych, powinna bardzo dobrze znać konkretny system lub narzędzie, które funkcjonuje w naszej firmie. Dobrze, gdy taka osoba będzie mogła „pochwalić się” kilkuletnim co najmniej doświadczeniem, ponadto będzie znała inne narzędzia oprócz Google Analytics. Tableau kurs będzie na pewno czymś rozsądnym. Jeśli więc osoba, którą zatrudniamy, nie wie jeszcze, co to tableau, powinna przejść tego typu kurs.

Co więcej, jeśli decydujemy się zatrudnić taką osobę, musi ona mieć bardzo dobre zdolności komunikacyjne, ponieważ analiza danych wymaga prezentowania wyników. Osoba zatrudniona na tym stanowisku, będzie musiała każdorazowo prezentować dane firmy, pokazywać, w jaki sposób zmieniła się konwersja i przede wszystkim, jak polepszyć jeszcze wyniki. Nie zapominajmy zatem o tym. Co więcej, będzie zmuszona do generowania czegoś, co nazywa się raport zarządczy. Czyli analizy danych w formie podsumowania.

Zewnętrzna firma

Analiza danych jakościowych powinna zatem przebiegać w bardzo spójny sposób, warto zatrudnić osobę komunikatywną i doświadczoną na to miejsce. Jeśli jednak wolimy, by zajęła się tym zewnętrzna firma, gdyż tego typu raportowanie nie jest dla nas, nic straconego! Możemy zdecydować się na usługi: https://astrafox.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *