Tableau to świetny i niezwykle intuicyjny program do analityki. Wykorzystywany jest przez bardzo wiele korporacji na całym świecie. Jeśli prowadzimy dużą firmę, z pewnością się nam przyda. Analityka w tableau jest nie tylko prosta i szybka do wykonania, ale także niezwykle estetyczna. Otrzymujemy przejrzyste grafy oraz tabele, bez nakładających się ze sobą wykresów. Jakie są zatem możliwości tableau?

Tableau – nowoczesny system do analizy

Tableau umożliwia przesyłanie danych łatwym sposobem, czyli tzw. drag and drop. Wystarczy, że przerzucimy dane do programu i możemy je czytać. Jest to także świetny pomysł, by wykorzystać ten sposób do przygotowywania prezentacji w firmie. Jakie daje możliwości ten program?

Możliwości


Tableau desktop to narzędzie podstawowe, jeśli zatem zdecydujemy się wykorzystywać tableau w analityce, raczej będziemy korzystać z tableau desktop. Co daje? Przede wszystkim możemy wykonywać zaawansowane raportowanie, np. tworzenie własnych, zaawansowanych kalkulacji. Bardzo łatwo tworzy się w nim dashbordy, możemy również dawać uprawnienia innym. Kolejną możliwością tableau, z której korzysta bardzo wiele firm, jest oczywiście tableau prep, jest to specjalne rozwiązanie dla użytkowników biznesowych, którzy chcieliby sprawdzać jakość danych. W programie tym można bez problemu profilować dane, oczyszczać je z nieznanych i zagrażających plików, agregować. Jest z pewnością przydatne dla zaawansowanych użytkowników. Rozwój tableau jest na tyle duży, że powstało także narzędzie tableau embedded, jakie daje możliwości? Przede wszystkim osadzanie raportów w różnych, dedykowanych aplikacjach i różnych witrynach dla klientów. Dzięki temu narzędziu można wykonywać pracę znacznie szybciej i o wiele prościej, niż dotychczas było to możliwe.

Jak wiadomo, jest to nieco skomplikowane narzędzie. Jeśli poznamy je w pełni, będzie naprawdę intuicyjne, jednak, by go poznać potrzeba czasu. Niektórzy nie chcą go marnować, dlatego bez problemu można skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej: https://astrafox.pl/. Z pewnością pomogą nam znaleźć najlepsze rozwiązanie dla firmy i wdrożą raportowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *