Jeśli prowadzimy niewielki biznes, z pewnością nie musimy korzystać z zaawansowanych technik analizowania danych i raportowania ich. Dlaczego? Wystarczy podłączyć najprostsze narzędzie i badać ruch lub konwersje. To wiadome. Gdy jednak jesteśmy właścicielami sporych biznesów, warto zastanowić się nad użytkowaniem takiego programu i narzędzia do analizowania danych, który pomoże nam wszystko ogarnąć jak najlepiej i najszybciej. Takim narzędziem jest np. tableau, ale dziś skupimy się nad kuzynem tableau, czyli alteryx.

Alteryx – co to za narzędzie

Alteryx to nic innego, jak niezwykle intuicyjny program do raportowania w firmach.  To, co daje mu przewagę nad innymi tego typu narzędziami, to fakt, że pozwala w naprawdę bardzo szybki sposób łączyć różne dane z wielu źródeł. Do tej pory, jeśli analitycy mieli styczność z wieloma różnymi systemami raportowania, łączenie poszczególnych systemów zajmowało im naprawdę sporo czasu. Nic dziwnego, ponieważ jest to rzeczywiście bardzo angażujące zajęcie, samo raportowanie to 1/3 tego czasu. Wdrożenie alteryx pozwala na przyspieszenie procesu łączenia różnych raportów, dzięki temu otrzymujemy naprawdę dobre narzędzie. Ponadto ma bardzo łatwy w obsłudze interfejs, co przekłada się na niemalże stukrotne przyspieszenie pracy!

Szkolenie ze wdrażania raportowania alteryx

Jeśli natomiast zastanawiamy się  nad uruchomieniem tego programu w naszej firmie, warto przejść gruntowne szkolenie alteryx, które pozwoli nam o wiele szybciej i łatwiej poznać ten program. Możemy zdecydować się np. na pomoc firmy zewnętrznej, która w przejrzysty sposób wyjaśni, jak działa alteryx. Szkolenie jest płatne, ale stosunkowo kosztuje niewiele, biorąc pod uwagę, jakich istotnych i ciekawych informacji możemy się  dowiedzieć. Warto zatem zatrudnić rzetelną i profesjonalną firmę szkoleniową, np.: https://astrafox.pl/, która przeprowadzi nas przez cały system wdrażania. O wiele szybciej będziemy mogli analizować dane!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *